Nie ma powodów do niepokoju - nie bój się stomatologa - Dobry dentysta

Stomatologia Gliwice

Co psuje nasze zęby?

Jednak a propos zębów, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt - na dietę. Zęby nie psują się od powietrza, tylko od jedzenia. To bardzo ważny czynnik, o którym łatwo zapomnieć. Nawet perfekcyjna higiena jamy ustnej nie uchroni naszych zę

Nie ma powodów do niepokoju - nie bój się stomatologa - Dobry dentysta Stomatologia Gliwice
bów przed problemami, jeżeli nie będziemy pilnować tego, co jemy.

Tak, to prawda - to co najbardziej psuje zęby to słodycze i ogólnie - cukry. Resztki takiego jedzenia powodują powstanie kwasów, który niszczy szkliwo zęba. Słodycze są niezdrowe również z innych powodów, tak więc nie przyzwyczajajmy swoich dzieci do słodkich napojów (tak, tak - zawierają morze cukru).

Jednak obecnie cukier jest niestety praktycznie wszędzie - mam tu na myśli syrop glukozowo-fruktozowy. To świństwo jest tańszym zamiennikiem pospolitego cukru, jednak dużo bardziej szkodliwym dla organizmu. Polecam znaleźć informację na ten temat i zainteresować się tematem.

Jednak wróćmy do zębów.



Co warto wiedzieć przed wizytą u stomatologa?


Pierwsza wizyta u dentysty niesie ze sobą wiele niepotrzebnego stresu. Z czego wynika w ogóle strach przed wizytą u stomatologa? Przede wszystkim z faktu, iż wiele lat temu poziom opieki medycznej był na dość niskim poziomie. Tak po prostu było, że pójście do dentysty mogło wiązać się z bólem fizycznym i wieloma różnymi nieprzyjemnościami. Dziś jest już zupełnie inaczej, z czego zdaje sobie sprawę bardzo dużo osób. Daje to szansę na bezproblemowe przeprowadzenie zabiegu i wyjście z niego w pełni usatysfakcjonowanym. Jeśli do stomatologa wybiera się dziecko warto przekazać mu odpowiednią wiedzę i przygotować je do wizyty. Stomatolog z pewnością również będzie bardzo wyrozumiały i nie będzie żadnego problemu.

Pierwsza wizyta u dentysty dla dziecka może być stresująca. Nie musi jednak tak być jeśli dziecko zostanie do takiej wizyty dobrze przygotowane. W tekście tym postaramy się odpowiedzieć na pytanie co trzeba wiedzieć przed pójściem do dentysty. Dziecko jest bardzo wrażliwe na słowo – zatem jeśli idziemy do dentysty warto nie zadawać mu pytań, czy dziecko się boi. Nie ma najmniejszego powodu lęku, a takie pytania zadawane przez wiele osób ten lęk mogą jedynie wzbudzić. Przed odwiedzeniem stomatologa warto poinformować go, że dziecko będzie u dentysty po raz pierwszy. Stomatolog na pewno zachowa się odpowiednio!




O mostach kompozytowych

System mostów kompozytowych ? metoda stosowana w stomatologii, opracowana przez Cezarego Turostowskiego, przy współpracy z Katedrą Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Pierwsze mosty wykonane zostały w Katedrze Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej Pomorskiej Akademii Medycznej w 1992 roku. Początkowo traktowane jako tymczasowe rozwiązanie, po siedmiu latach, w wyniku postępów badań nad mostami uzupełnienia te zaczęto traktować jako docelowe.

Mosty początkowo wykonywano u pacjentów leczonych ortodontyczne z wrodzonym brakiem siekaczy bocznych górnych (dwójek). W późniejszych latach zaczęto uzupełniać także inne zęby, zwłaszcza przedtrzonowce. W części przypadków wzbogacano most kompozytowy o licówkę lub wydmuszkę porcelanową co spowodowało zwiększenie atrakcyjności mostu. Z czasem metoda ta znalazła także pozytywne zastosowanie wśród osób starszych.

Różne metody wykonania mostów określono wspólną nazwą SMK systemu mostów kompozytowych1.

Zwieńczeniem badań była praca doktorska napisana w czerwcu 1999 roku przez Cezarego Turostowskiego pt. "Mosty kompozytowe konstrukcji własnej stosowane w odbudowie górnych bocznych siekaczy". Patronat nad pracą objęła Prof.dr hab. Irena Karłowska.

W roku 2003 zostały zorganizowane liczne cykliczne kursy2 dla zainteresowanych lekarzy, a także warsztaty w akademickich, ortodontycznych ośrodkach dydaktycznych w całej Polsce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_most%C3%B3w_kompozytowych